Blog

Renk Körlüğü Lens ile Sağlık Raporu

Biliyoruz ve farkındayız! Renk körlüğü lensi ile sağlık raporu ve mülakatlardan sıyrılma planınızın olduğunu.. Peki yapabilecek misiniz? Gözünüzde lens belli olmadan hedefinize ulaşabilmenin bir yolu var mı? Heyecanınızın, stresinizin kaynağını biliyoruz. Binlerce lira vererek geçemeyeceğiniz en önemlisi tüm hayallerinizin yıkılacağı sağlık raporundan kalmak arzuladığınız mesleğin kapısından dönmek olabilecek en kötü son olmalı.

renk körlüğü lensi ile sağlık raporu
Lensin Gözde olduğu farkedilir mi?

Aslında soru şu; Gözümde lens olduğunu doktor farkeder mi?

Normal şartlarda dışardan bakıldığında pek anlaşılmamaktadır. Çünkü sadece lens yüzeyindeki 7mm renk körlüğü filtresi doktor tarafından ışık tutulmadıkça anlaşılmaktadır. Gözünüzde lens olduğu psikolojisinden sizin kurtulmanız zor olsada normalde düşündüğünüz gibi değil çünkü çıplak gözle farkedilmesi gerçekten zordur. Göze ışık tutan şey göz doktorunun cebinde taşıdığı dolma kaleme benzeyen retinaskop’tur. Retinaskopla göze bakıldığında filtre ortaya çıkmaktadır. Diğer yandan biomikroskopla bakıldığındada görülebilir. Ama iş için istenen genel sağlık raporunda doktor size bir dakika zaman ayırmaktadır. Göz doktorunun odasında kaldığınız o bir dakika sizin geleceğinizi belirleyen en kritik zaman birimidir.

Farkedilmemek!

Genelde heyet sağlık raporlarında göz kontrolü yapılan yerde kalabalıktan ötürü zaman kazanmak için 2 oda bulunur. İlk odada teknisyen kırma kusurları ölçümünü yapmaktadır. Oturup bir cihazın içinden bakarsınız ve gözünüzde ne kadar bozukluk var bu makina ölçerek yazar kasa fişine benzeyen bir kağıt print edildikten sonra dosyanıza zımbalanır. Bu işlem yapılmadan önce lensi çıkarmanızı işlem yapıldıktan sonra göz doktorunun odasına giderken takmanızı tavsiye ediyoruz. Uzaktaki yazıları okuyup size gösterilen 4 yada 5 testi kararlılıkla söylediğinizde renk körlüğü testi kitabı kapanır ve odadan heyecanla ayrılırsınız. Eğer bütün işlemi doktor kendisi yapıyorsa şansınızın azalacağını unutmayın! Ama yinede denemeye değer..

öDischroma renk körlüğü giderici lens ile Ön sağlıktan geçmek son derece basittir. Gözünüze lensi takıp ön sağlığa gitmeniz yeterlidir. Çünkü ön sağlık yapılan yerlerde hiçbir cihaz bulunmamaktadır. Sadece test okutulduğundan kolayca hedefe varabilirsiniz.

Dischroma lens ile bütün renk testlerinden başarıyla çıkabilirsiniz. Renk görmedeki hassas ayarı, netlik sayesinde hedefinize ulaşabilirsiniz. Bakım, koruma, saklama koşullarına uymanız durumunda konvansiyonel özelliği ile en az 5 yıl kullanabilirsiniz.

Ocak 14, 2020 Uncategorized
About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara (0541) 466 5339